Eger város Hatvan I. negyed fertálymesteri névsora 1711-től a városi jegyzőkönyvek szerint

ÉV FERTÁLYMESTER NEVE SZAKMA
1711    
1712 Detki György  
1713 Csetneki János  
1714 Detki György  
1715    
1716 Detki György  
1717 Varga Márton  
1718 Csutorás János  
1719 Csutorás János  
1720 Török Ferenc  
1721 László Márton  
1722 Turaj János  
1723 Gyenes Tamás  
1724 Tamási Mihály  
1725 Megyeri András zsellér
1726 Megyeri András zsellér
1727 Barta András  
1728 Kovács György  
1729 Kepes Adalbert kovács
1730 Skarbala Mihály  
1731 Dosai István  
1732 Juhász János  
1733 Pál János  
1734 Matuha János  
1735 Bóta István  
1736 Kácsor István  
1737 Kácsor István  
1738 Nagy János  
1739 Farbak András  
1740 Zolczer András  
1741 Katona Mihály  
1742 Kácsor András  
1743 Nagy András  
1744 Kandó János  
1745 Pusztay Ádám  
1746 Ponghó István kovács
1747 Török Pál  
1748 Moyser György zsellér
1749 Kelemen József  
1750 Ally Ferenc  
1751 Moyses Mihály  
1752 Kulmcsik Ferenc  
1753 Kukutsek Ferenc  
1754 Pocsik András  
1755 N. Genge János  
1756 Kelemen Pál szűcs
1757 Paraszt Ádám  
1758 Visontay András  
1759 Bertók János (Bóta Mihály)  
1760 Paraszt Mihály  
1761 Hajnal Ferenc  
1762 Urbán Gergely  
1763 Fülep Miklós  
1764 Ivánszky György  
1765 László György  
1766 László János  
1767 Tóth Mihály  
1768 Fögedy István  
1769 Kaló György  
1770 Kovács Mihály  
1771 Majoros György  
1772 Csoszó György  
1773 N. Póka János  
1774 Rácz János  
1775 Pipis József  
1776 Pusztai István  
1777 Koma András  
1778 Lódár Pál szűcs
1779 Csanády Ádám  
1780 Hamza Márton  
1781 László Márton  
1782 Mlinárovics János takács
1783 Szabó Ignác  
1784 Katona Pál  
1785 Szabó András  
1786 Major György (N. Kilián György) kofa
1787 Kertner Boldizsár bodnár
1788 Tyurony József  
1789 Mergo János csizmadia
1790 N. Bótha Mihály  
1791 Balázs József  
1792 Kaelch Pál csizmadia
1793 Tamasy György kapás
1794 N. Bótha Mihály  
1795 Derbalkay Márton  
1796 Ally György  
1797 Visontai Mihály  
1798 Pirk András  
1799 Balázs Márton  
1800 Németh Pál  
1801 Pipis András szűrszabó
1802 Vályi László  
1803 Holló Mihály  szűrszabó
1804 Kántor István  
1805 Botka István csizmadia
1806 Pál András  szegődményes
1807 Botka István szegődményes
1808 Szepesi Ignác  
1809 Bukovits Márton  
1810 Misik András  
1811 Szabó József  
1812 Kelemen Imre  
1813 Paulotsik Pál  
1814 Tiffenpacher György  
1815 Zagyvai György  
1816 Kelemen Pál  
1817 Martinetz András kereskedő
1818 Visnyai József  
1819 Csanádi József  
1820 Urbán Gábor  
1821 Csank Ferenc kádár
1822 László Mihály  
1823 Takáts József  
1824 Varga István  
1825 Fodor Ferenc  
1826 Kelemen Pál  
1827 Német János  
1828 Hamza Márton  
1829 Péró Márton  
1830 Dongó István  
1831 N. Pók István  
1832 Kelemen Ignác földműves
1833 Tamasy István  
1834 Gáll István  
1835 Tóth Ignác  
1836 Szabó Mihály földműves
1837 Kelemen János  földműves
1838 Kelemen Imre földműves
1839 Misik Márton földműves
1840 Kamenyiczky György földműves
1841 Jeges János szőlőműves
1842 Balázs Ádám  
1843 Szalóky Pál  
1844 Misik József  
1845 Cziglédi András  
1846 Varga János  
1847    
1848 Kovács György  
1849    
1850 ifj. Kelemen Pál  
1851    
1852 Tamasy József  
1853    
1854    
1855    
1856    
1857    
1858 Varga Mihály  
1859 Misik István  
1860    
1861 Visontai János  
1862 Kelemen János  
1863    
1864 Kelemen János  
1865    
1866    
1867    
1868    
1869 Mélypataki Antal  
1870 Szabó Márton  
1871 Kubik Endre  
1872 Szeredi József  
1873 Novák János  
1874 Bíró Benjamin  
1875 Kelemen Antal  
1876 Csőke Gáspár  
1877 Kelemen György  
1878 Varga András  
1879 Bóta Mihály  
1880 Jósvai János  
1881 Csutorás József  
1882 Sós András  
1883 Bodó Antal  
1884 Balázs Ignác földműves
1885 Szabó György földműves
1886 Kovács János földműves
1887 Péró Márton földműves
1888 Bóta Bernát földműves
1889 Szilvásy János  
1890 Fülöp János földműves
1891 Lang László iparos
1892 Kovács Ferenc iparos
1893 Bucher Ágoston  
1894 Kovács Kálmán ker. felügy.
1895 Soós Ignác  
1896 Berecz Lajos  
1897 Buday József földműves
1898 Bayer Henrik v. tanácsos
1899 Kerekes Kálmán iparos
1900 Domboróczky János földműves
1901 Molnár János földműves
1902 ifj. Bóta Mihály földműves
1903 Bóta Sándor földműves
1904 Bóta József földműves
1905 id. Bóta Mihály földműves
1906 Nyúl Mihály földműves
1907 Szaladi József földműves
1908 Kodolányi Dezső  
1909 Szabó Ferenc  
1910 Bozsik Ödön földműves
1911 Fodor Ferenc földműves gazdálkodó
1912 Mélypataky Ignác  
1913 Gyulai Ignác  
1914 Szabó András  
1915 Szabó András  
1916 Szabó András  
1917 Szabó András  
1918 Szabó András  
1919 Gál Bernát földműves
1920 Domboróczki György földműves
1921 Bóta Sándor földműves
1922 Pók Ferenc földműves
1923 Nagy István földműves
1924 Járó Sándor borszöv. ig.
1925 Németh Pál  
1926 Radil Károly nyomdaig.
1927 Dr. Kálnoky Viktor ügyvéd
1928 Andrássy Ákos gazd. főszámvevő
1929 Bóta Gábor földműves
1930 Varga Kálmán földműves
1931 Lakatos Gáspár földműves
1932 Mikó Mihály földműves
1933 Visnyei János földműves
1934 Bozsik Gábor földműves
1935 Dr. Csepreghy László jogtanár
1936 Dr. Angyal Lajos keresk. isk. ig.
1937 Hajdu István pékm.
1938 Dr. Czekkel Ferenc m.kir. tisztifőorvos
1939 Nyúl Ignác vasúti ellenőr
1940 Dr. Hallay Imre főorvos
1941 Ficzere László földmérő
1942 Dr. Schubert Vilmos orvos.
1943 Papp László szállító
1944 Bognár János Hangya kir.vez.
1945 Bognár János  
1946 Nyúl Ignác MÁV ellenőr
1947 Oláh Károly molnár
1949 Kelemen József  
1950-től 1995-ig nem volt választás
1996 Cseh István hűtőgépszerelő mester
1997 Schmotzer András erdőmérnök
1998 Dr. Szerdahelyi Ferenc orvos
1999 Dr. Rácz László főiskolai tanár
2000 Dr. Vajon Imre főiskolai tanár
2001 Dr. Nagy Sándor főiskolai adjunktus
2002 Mácsay György technikus
2003 Krupa Sándor lakatos
2004 Antók Sándor vállalkozó
2005 Bodnár György vegyészmérnök
2006 Dr. Kovács Kázmér orvos
2007 Kelemen László gépészmérnök
2008 Fábián Béla ny. geológus
2009 Trembeczki Gyula vállalkozó
2010 Orczy Sturmann Péter Automatiz. üzemmérnök
2011 Dr. Vincze István jogász
2012 Girhiny László tanár
2013 Juhász László gépészmérnök
2014 Kovács András pénzügyi üzemgazdász
2015 Belkovics László autószerelő
2016 Antal László szénhidrogén bányász
2017 Szabó György villamosmérnök